Vertical Slit Kanal Yöntemi

Saç ektirmeyi düşünenlerin akıllarında pek çok soru dolaşır. Saç ektirdiğim belli olacak mı, saçlarımı istediğim gibi tarayabilecek miyim, bütün saçlarım aynı yönde uzayacak mı ve daha birçoğu. Bu aşamada kişiler çeşitli yöntemlerle ve terimlerle karşılaşırlar. Bunlardan bir tanesi de vertical slit kanal yöntemidir. Peki Vertical slit kanal yöntemi nedir? Adından da anlaşılacağı gibi vertical slit yöntemi bir saç ekim yönteminden ziyade ekim süreciyle alakalıdır. Yeni ekilecek saçların doğru açıyla çıkmalarını sağlamak için saç yönü taklit edilerek kanallar açılır ve buna vertical slit kanal yöntemi adı verilir. Bu sayede saçlar doğal görünümünde olurlar.

Vertical slit kanal yöntemi avantajları nelerdir?

Vertical slit kanal yöntemi avantajları nelerdir diye merak edenler için öncelikle bu yöntemin en büyük avantajı saçların doğal görünümünde olmasıdır. Ekilip biten saçlar kişinin doğal saç yönünde olacağı için bütün saçlar aynı yönde uzar. Bakımı daha kolay olur ve estetik açıdan da hoş bir görüntü oluşturur. Kişi saç ekimi operasyonundan sonra çıkan saçlarını dilediği yönde istediği şekilde şekillendirebilir. Ekilen saç kökleri açılan kanallar boyunca uzadığı için diğer saç köklerine ve cilt altındaki dokuya herhangi bir zarar vermez. Kılcal damarlarda tahribat oluşmaz. Cildin dolaşım özellikleri muhafaza edildiği için iyileşe hızlı olur ve kusursuz bir sonuç elde edilir. Vertical slit kanal yönteminde en dikkat edilmesi gereken husus kanalların boyunun ve çapının yerleştirilecek saç kökleriyle uyumlu olmasıdır. Gereğinden dar veya geniş kanallarda saç kökleri beslenme problemi yaşayacaklar ve operasyonun kalitesini ve sonucunu etkileyecektir.

Vertical slit kanal yöntemi kimlere uygulanır?

Peki, saç ekiminde başarı oranını oldukça arttıran Vertical slit kanal yöntemi kimlere uygulanır? Öncelikle bu yöntemin uygulanabilmesi için saç ekimi yapılacak alanda kök hücrelerinin tamamen yok olmamış olması gerekir. Çünkü kanallara enjekte edilen hücreler beslenemezse operasyon başarısız olacaktır. Bu konuda en doğru kararı İstanbul Hair Center merkezimizde uzmanlarımız gerekli testleri ve analizleri yaptıktan sonucu vermekte, hastanın saç yapısına en uygun saç ekimi tekniğini kararlaştırmaktadırlar.

Bir cevap yazın