Sakal Nakli için İhtiyaç Duyulan Saç Kökleri Nerelerden Alınır?

Erkekler yüzlerinde oluşan bazı yaralar veya yanık izlerini kapatmak için sakal ekimi işlemlerini uygulamaktadır. Oldukça başarılı olan bu yöntem ayrıca seyrek sakalları veya bıyıkları olan kişilerde de uygulanmaktadır. Oldukça doğal bir görünümün sağlandığı bu yöntemde saçlı bölgelerden alınan kıl köklerinin yüzde istenilen bölgeye nakil işlemi ile yapılmaktadır. Yapılacak bu işlemi merak eden kişiler sakal nakli için ihtiyaç duyulan saç kökleri nerelerden alınır gibi soruları çok sormaktadır. Sakal ekimi için gerekli olan sağlıklı kıl köklerinin saçlı bölgenin neresinden alınacağı tamamen çıkış yönleri ve sakalda ekilecek yer ile uyumuna belirlenmektedir. Bu nedenle özellikle bir bölgesinden alınması zorunluluğu bulunmamaktadır.

Sakal nakli için saç kökleri nasıl alınır?

Yapılacak sakal nakli işleminde sağlıklı saç köklerinin alınması ve uygulanacak yere ekilmesi sağlanmaktadır. Yapılacak bu işlem ile oldukça doğal ve güzel görünüm sağlanabilir. Ancak bu işlemden başarılı bir sonuç almak uyumlu bir sakal ekimi ile mümkündür. Alınacak saç kökleri ile ekilecek yerdeki sakalların uyumlu olması önemlidir. Bu konuda merak edilen sakal nakli için ihtiyaç duyulan saç kökleri nerelerden alınır veya nasıl alınır gibi sorulara ne net yanıtları konusunda uzman olan doktorlar verecektir. Ancak yapılacak operasyonların teknikleri ve kullanılacak tıbbi cihazlar oldukça gelişmiş teknoloji ürünleridir. Bu nedenle kısa sürede ağrısız ve acısız bir şekilde nakil işlemi yapılabilmektedir.

Sakal naklinde kök alınan yerlerde açıklık olur mu?

Sakal ekimi işleminde Seyrek olan bölgelere ekilecek kıl kökleri saçlı bölgelerden alınmaktadır. Bu kökler yukarıda da belirttiğimiz gibi yüzdeki alanlara ekilecektir. Bu işlem sonrasında merak edilen sakal nakli için ihtiyaç duyulan saç kökleri nerelerden alınır ve alındıktan sonra açıklık kalır mı gibi sorular oldukça fazladır. Bu konuda içinizi rahat tutabilirsiniz. Alınan kıl kökleri belirli bir alana kısıtlı olarak alınmadığından herhangi bir şekilde açıklık olmaz. Sakal ekimi konusunda yıllardır başarılı çalışmalar yapan kurumumuz İstanbul Hair Center sizlere sakal yanında saç ve kaş ekimi gibi konularda da hizmet sunmaktadır.