Sakal Ekiminde Herhangi Bir Yaş Sınırlaması Var mıdır?

Erkeklerin görünümünü güzelleştirmek ve yüzlerindeki çeşitli yaraları saklamak için sakallarını daha gür gösteren sakal ekimini tercih etmeleri sağladığı yüksek başarı nedeni ile meydana gelir. Yapılacak bu mikro cerrahi operasyon oldukça kolay, ağrısız ve sızısıdır. Bu nedenle de birçok kişi bu operasyonu tercih etmektedir. Ancak bu operasyon öncesinde sakal ekiminde herhangi bir yaş sınırlaması var mıdır gibi soruları birçok kişi merak eder. Sakal ekimi konusunda yaş sınırlaması sakalın tam olarak çıkması durumuna göre değişir. Erkeklerin sakalları 20’li yaşlarında tamamen gürleşir. Bu nedenle genel olarak 24-25 yaşlarından sonra sakal ekimi her erkeğin yaptırabileceği bir işlem haline gelmektedir.

Sakal naklini kaç yaşına kadar yaptırabiliriz?

Yapılacak sakal nakli genel bir anlatım ile saç kıl köklerinin alınarak yüzde istenilen bölgeye nakledilmesi işlemidir. Yapılacak bu işlem lokal anestezi ile uygulanmaktadır. Bu nedenle herhangi bir acı hissi oluşmayacaktır. Oldukça merak edilen sakal ekiminde herhangi bir yaş sınırlaması var mıdır sorusu yanında kaç yaşına kadar bu nakil işleminin yapıldığı da sorulabilmektedir. Bu konuda kesin bir üst yaş sınırı bulunmamaktadır. Bu operasyonu kaldıracak ve saç bölgesinde yeterli sağlıklı kıl kökü olan erkeklerin bu operasyonu yaptırmasında bir sakınca bulunmamaktadır. Oldukça kolay ve kısa süren bir operasyon olduğu için birçok erkek yüzündeki çeşitli sorunlardan kurtulmak için bu yöntemi tercih etmektedir.

Sakal ekimi kimlere yapılabilir?

Birçok kişinin yaptırmayı düşündüğü sakal nakli konusunda genel olarak sakal ekiminde herhangi bir yaş sınırlaması var mıdır veya kimlere bu işlemin yapılması mümkün gibi sorular sorulmaktadır. Bu konuda oldukça geniş bir kitle sakal nakli yaptırabilmektedir. Bu işlemin yapılması konusunda doktorunuz tarafından gerekli muayenenin yapılması ile kesin yanıtı öğrenmeniz mümkün olacaktır. Ciddi sağlık sorunları veya operasyonu kaldıramayacak sağlık sorunlarınız yoksa bu operasyonun yapılması mümkündür. Bu alandaki tüm sorularınızı yanıtlamak ve sizlere başarılı sonuçlar veren hizmetlerimizden yararlanmanız için İstanbul Hair Center olarak her zaman hizmetinizdeyiz. Konusunda deneyimli ekibimiz ve uzman doktorlarımız ile en başarılı operasyonları yapabilmekteyiz.

Bir cevap yazın