Sakal Ekimi Operasyonu Ne Kadar Sürmektedir?

Sakal ve bıyık erkelerin erkeksi görünümlerine kavuşmaları için önemlidir. Aynı zamanda kişinin yaşını göstermesinde de sakalların büyük payı vardır. Sakalların gerektiğinden az alması veya düzensiz olması kişilerde psikolojik rahatsızlıklara sebep olabilir. Kimi zamanda yanık izi, yara izi gibi kayıplardan dolayı kişiler sakallarından olabilir. Bütün bu olumsuzluklar sakal ekimi operasyonlarıyla ortadan kaldırılabilir. Enseden veya yüzün çeşitli bölgelerinden alınan kökler sakal kısmında istenen bölgelere nakledilerek sakal oluşumu sağlanabilir. Peki Sakal ekimi operasyonu ne kadar sürmektedir? Sakal ekiminde süre, ekim yapılacak folikül sayısıyla orantılıdır. Öncelikle kişinin sakal ekilmesini talep ettiği alana kaç kök ekileceği hesaplanır. Yüz hatlarına uygun bir çizim yapılır.

Sakal ekimi hangi aşamaları kapsar?

Sakal ekimiyle yüzünde yara izi, yanık izi, saçkıran veya doğuştan boşluk alanları kolaylıkla tedavi edilebiliyor. Sakal ekimi operasyonu ne kadar sürmektedir ve hangi aşamalarda sakal ekimi yapılmaktadır? Sakal ekimi işleminin ilk aşaması ekim yapılacak bölge ve ekilebilecek kıl kökü hesaplanır.

İkinci olarak sakal ekiminde kullanılacak kıl kökleri ense kökünden veya yüzün diğer alanlarından mikro motor yardımıyla toplanır. İşlem yapılacak alan lokal anestezi ile uyuşturulur ve kişinin acı hissetmesi önlenir. Alınan kıl kökleri özel solüsyonlarda bekletilir. Tek tek sayılır ve sıralanır. Alınacak kıl kökleri sayısına göre bu işlem ortalama 1 saat kadar sürer.

Üçüncü olarak ekim yapılacak alanın hazırlanması gerekir. Lokal anestezi ile sakal ekimi yapılacak alan uyuşturulur. Kişinin sakallarının yönüne uygun olarak ekim için kanallar açılır. Bu işlem de yaklaşık 1 saat kadar sürer.

Sakal ekimi operasyonunun son aşaması

Sakal ekimi operasyonu ne kadar sürmektedir diyenler için sakal ekiminin son aşaması solüsyonlu kaplarda bekletilen greftlerin açılan kanalara ekilmesidir. Köklere zarar verilmeden bu işlemin yapılması gerekir. Yaklaşık 2 saat kadar süren bu işlemlerle sakal ekimi operasyonu tamamlanmış olur. Kişi, pansuman yapılarak taburcu edilir ve günlük yaşantısına devam edebilir. İstanbul Hair Center olarak sakal ekimi sonrası yapılması gerekenleri de hastalarımıza detaylıca anlatıyoruz ve işlemi tamamlıyoruz.

Bir cevap yazın