Sakal Ekimi Öncesinde Saçların Kesilmesi Şart mıdır?

Sakal ekimi kişinin sakal yapısına ve saç yapısına göre şekillenen bir süreçtir. Dolayısıyla her hastanın sakal ekimi öncesi ve sonrası işlemleri farklılık gösterir. Sakal ektirmeyi düşünün kişilerin en çok merak ettikleri konulardan birisi Sakal ekimi öncesinde saçların kesilmesi şart mıdır olmaktadır. Bu, tamamen yapılacak operasyonun detaylarıyla alakalıdır. İstanbul Hair Center olarak sakal ekimi öncesi gerekli bütün testler ve analizler uzmanlarımızca yapılmakta, hastalarımız detaylı olarak bilgilendirilmektedir. Operasyona göre de saçlarının kesilip kesilmeyeceği hakkında kendisine bilgi verilmektedir.

Sakal ekiminde kısa saçın avantajı

Sakal ekimlerinde ortalama 1200-1400 greft kullanılmaktadır. Bu, sakal ekimi yapılacak kişinin ihtiyacına göre belirlenir. Alanın genişliği ve kişinin sakal sıklığı greft sayısında belirleyici olur. Eğer alınacak kıl kökleri enseden alınacaksa kişinin saçlarının kesilmesi gerekir. Bu sayede daha kolay operasyon yapılabilecektir.

Ayrıca kılların beslenmesini sağlayan kökleridir ve kıl ne kadar uzunsa köklerin besleyebilmek için sarf edeceği efor artacaktır. Bu yüzden de greft alınacak kılların kısaltılması şarttır. Böylece kıl kökleri ekim yapılan alanda daha rahat tutunabilecek ve daha kaliteli gelişim gösterebilecektir.

Sakal ekim operasyonları ortalama 6-8 saat sürmektedir. Lokal anestezi altında yapılan operasyonlarda hasta bilinizi açık olmakta, yeme içme faaliyetleri yanında bir şeyler de izleyip dinleyebilmektedir. Merkezimiz Sakal ekimi öncesinde saçların kesilmesi şart mıdır ve diğer uyulması gerekenler hastalarımıza detaylı olarak anlatılmakta, operasyona hazır olmaları sağlanmaktadır.

Sakal ekimi operasyonunda his kaybı yaşanır mı?

Sakal ekimi öncesinde saçların kesilmesi şart mıdır diye merak edenler için kesinlikle saçların kesilmesi gerekir diye bir kaide yoktur. Hastanın sakal ve saç tipi bu konuda belirleyici olacaktır. Kıl kökleri alınan yerlerde doğru işlem yapılırsa belirsiz bir seyrelme olacaktır. Orada tekrar saç çıkmayacak ama başarılı bir sakal ekim uzmanı kıl köklerinin alınacağı noktaları doğru şekilde tespit edeceği için her hangi bir görüntü bozukluğu hissedilmeyecektir. İşlem yapılan yerde herhangi bir doku kaybı, his kaybı olmayacaktır. İstanbul Hair Center olarak uzman kadromuz başarılı operasyonlara imza atmakta, üst düzey verim elde etmektedir.

Bir cevap yazın