Sakal Ekimi Ağrılı Bir İşlem midir?

Günümüzde birçok farklı nedenle azalan sakal ve bıyık bölgelerindeki kılların nakil işlemi ile çok daha gür görünmesi sağlanabilmektedir. Doğuştan gelen kalıtsal nedenler yanında sivilce izleri ile yanık gibi yaraların kapanması içinde sakal nakli tercih edilebilmektedir. Erkeklerin dış görünüş açısından önem verdiği sakallarının en güzel şekilde görünmesi bu operasyonlar ile mümkündür. Oldukça önemli başarı ölçüsü bulunan bu operasyonlarda en fazla merak edilen konulardan birisi sakal ekimi ağrılı bir işlem midir olmaktadır. Sakal veya bıyık bölgesine yapılacak nakil işleminde oldukça küçük boyutlu bir iğne kullanılmaktadır. Ancak buna rağmen uygulama yapılacak bölgeye lokal anestezi uygulanmaktadır. Bu şekilde herhangi bir acı hissinin oluşması mümkün olmamaktadır.

Sakal ekiminde anestezi lokal mi, genel mi olur?

Farklı nedenler ile tercih edilecek sakal ekimi işlemi özellikle doğal bir görünüm sağlaması ve başarılı sonuç vermesi nedeni ile çok ilgi görmektedir. Yapılacak sakal ekimi işleminde saç köklerinin alınarak sakal ve bıyık için açık olan yerlere ekilmesi ile sonuçlanmaktadır. Bu işlemde birinci ayak saç olan bölgedeki kılların kökleri ile alınmasıdır. Bundan sonrada yüzde istenilen alana ekimi yapılacaktır. Her iki işlemde de en merak edilen konulardan birisi sakal ekimi ağrılı bir işlem midir sorusudur. Bu konuda yapılacak olan uyuşturma ile herhangi bir acı hissedilmesi mümkün değildir. Yapılacak olan anestezi genellikle lokal olarak tercih edilmektedir. Bu şekilde herhangi bir acı ve ağrı hissedilmesi mümkün olmayacaktır.

Sakal ekimi sonrasında ağrı veya acı olur mu?

Yapılacak sakal ekiminde herhangi bir ağrı ve acı yapılan anestezi ile yaşanmayacaktır. Yapılan işlemlerden sonrada herhangi bir ağrı veya acı duyulması söz konusu değildir. Sakal ekimi işlemlerinde insanların merak ettiği sorunların ilk sıralarında sakal ekimi ağrılı bir işlem midir veya sonrasında acı yaşanır mı gibi sorular gelmektedir. Genel olarak sakal ekimi konusundaki tüm merak ettiklerinizi konusunda uzman olan kurumumuz İstanbul Hair Center yanıtlamaktadır. Sakal ekimi konusunda deneyimli ekibi ve uzman doktorları ile yüksek başarı oranlı sakal ekimi operasyonları yapmaktayız.

Bir cevap yazın