Saç Nakil İşlemleri

Saç dökülmesi günümüzde pek çok kişinin karşılaştığı sorunlar arasında yer alır. Genetik sebepler ya da saça iyi şekilde bakılmaması gibi sebepler ile saç dökülmesi sorunu görülebilir. Saçları dökülen kişiler ağırlıklı olarak erkekler arasında yer alır. Saçların daha seyrek ve kısa olması dolayısıyla erkeklerde dökülen saçların etkileri daha fazla görülür. Saçları dökülen erkekler için farklı çözüm yolları sunulur. Çözüm yolları içerisinde erkekler için en ideali saç nakli işlemidir. Saç dökülme sorunu yaşayan erkekler için saç nakli için ihtiyaç duyulan saç kökleri nereden alınır gibi sorular akla gelmesi normaldir. Yeni sayılabilecek bir işlem olması nedeni ile merak edilen pek çok soru bulunmaktadır.

Saç nakil süreci nasıl işler

Saç nakil işlemi için öncelikli olarak saçların başın neresinde seyrekleştiği ve hangi bölgeye daha fazla ekim yapılması gerektiği belirlenmelidir. İhtiyaç olan bölgeler belirlendikten sonra ekim işleminde kullanılacak saçların nereden alınacağı tespit edilir. Saç nakli için ihtiyaç duyulan saç kökleri nereden alınır sorusuna verilebilecek en doğru cevap iki kulak arasındaki bölge olarak görülür. Eğer sadece ön ya da üst kısımda saç dökülmesi görülüyor ise ekim amaçlı olarak ense üzerinde iki kulak arasında bulunan bölgeden saç kökleri toplanır. Ancak bu bölgede de saç bulunmaması durumunda vücudun başka yerleri işlem için seçilir. Göğüs bölgesinde bulunan kıllar güçlü olması ve saç tipine benzer yapıda olması nedeni ile tercih edilebilir. Bu alanlardan toplanan saç kökleri İstanbul Hair Center tarafından hedeflenen bölgeye ekilir. Ekim sırasında lokal olarak anestezi uygulandığı için ağrı hissetmeden işlem yapılabilir.

Saç nakli riskli midir?

Saç nakli için ihtiyaç duyulan saç kökleri nereden alınır ve benzeri soruların yanıtlanması sonrasında ekim işlemi yapılan kişilerde istenilen saç sonuçlarının alınması bir sene kadar sürebilir. Nakil işlemi sonrasında dikkat edilmesi gereken noktalar ihmal edilmez ise saç nakli riskli bir süreç değildir. Cerrahi bir süreç olması nedeni ile saçların ve köklerin temizliği önemlidir. Bir süre spor ve benzeri güç gerektiren aktivitelerden uzak durmak riski azaltmada etkili olacaktır.

Bir cevap yazın