Saç Ekimi Operasyonu Ne Kadar Sürmektedir?

Saç ekimi işlemi günümüzde oldukça popülerdir ve başarılı sonuçlar vermesi nedeni ile de giderek popülerliği artmaktadır. Özellikle erkeklerin birçok farklı nedenle saçları dökülebilir. Bunların en fazla rastlananı erkek tipi saç dökülmesidir. Saç ekimine karar veren bir kişinin merak ettiği birçok soru vardır. Bu sorulardan birisi de saç ekimi operasyonu ne kadar sürmektedir olarak karşımıza çıkar. Bu soru neredeyse saç ekimini düşünen herkesin merak ettiği sorudur. Buna kolay bir şekilde yanıt vermek mümkün olmasa da bu durumu belirleyecek etkenlerden bahsetmek mümkündür. Sizlerde bu etkenlere göre saç ekimi işlemini tahmini olarak belirleyebilirsiniz.

Saç ekiminde bir kişiye kaç seans uygulanabilir?

Yapılacak saç ekimi işlemi genel olarak saç olan bölgedeki sağlıklı saç köklerinin alınarak saç olmayan bölgeye ekilmesi işlemidir. Bu işlemde alınacak saç kökleri ile ekilecek alanın uyumlu şekilde olması oldukça önemlidir. Yapılacak saç ekimi işleminde doğal bir görünüm kazanılması asıl amaçlardan birisidir. Bu işlem sırasında özellikle saç dökülmesinin durumu seans sayısını belirlemektedir. Genel olarak sorulan saç ekimi operasyonu ne kadar sürmektedir sorusuna bir yanıt olarak yapılacak seans sayılının bu süreyi belirlediği söylenebilir.

  • Tek bir seanstaki saç ekimi sayısı ile gerekli olan saç kökü sayısı kaç seansın gerektiği belirlenebilmektedir.
  • Bu durumda sizlerin saç dökülmesinin ne kadar olduğu ile orantılı olmaktadır.
  • Bir seansta tamamlanan saç ekimi işlemleri yanında üç seansta tamamlanan saç ekimi işlemleri de olabilmektedir.

Bir seansta kaç saç teli nakli yapılır?

Saç ekiminde nakli yapılacak saç kökleri belirli bir sayıya kadar tek seferde nakledilebilmektedir. Bu nakil işlemine seans denmektedir. Tek bir seans içerisinde genel olarak 3 bin ile 4 bin saç kökünün nakli yapılabilmektedir. Bu durumda saç ekimi operasyonu ne kadar sürmektedir sorusuna daha net bir yanıt olarak kaç seansın gerekli olduğu bilinmelidir denebilir. Seans sayısını ise nakil için gerekli saç kökünün bilinmesi ortaya çıkartacaktır. Saç ekiminde tüm sorularınızın yanıtını yıllardır bu alanda hizmet sunan İstanbul Hair Center olarak bizler yanıtlamaktayız.

Bir cevap yazın