Saç Ekimi Öncesinde Saçların Kesilmesi Şart mıdır?

Erkeklerin en büyük sorunlarından birisi olan saç dökülmesi görünüş açısından pek hoş olmayan bir durum oluşturmaktadır. Bu durumdan rahatsız olan erkeklerin sayısı günümüzde oldukça fazladır. Psikolojik sorunlara neden olan saç dökülmesinin giderilmesi yanında saç ekimi ile çözüm bulunması çok ilgi görmektedir. Yapılacak saç ekiminde ise merak edilen birçok konu bulunmaktadır. Bu konulardan birisi de saç ekimi öncesinde saçların kesilmesi şart mıdır sorusudur. Yapılacak saç ekiminde saçların nakil için alınması ve saç olmayan alana ekilmesi işlemleri yapılmaktadır. Yapılacak operasyonun daha kolay olması için saçların kesilmesi gerekmektedir. Bu şekilde çok daha kısa sürede ve yorucu olmadan saç ekimi işleminin tamamlanması mümkün olacaktır.

Saç ekimi öncesinde saçlarımı kesmeli miyim?

Özellikle erkek tipi saç dökülmesi sorunu ile başa çıkmak oldukça zordur. Bu tip saç dökülmelerini önlemek mümkün olmamakta ve yeniden saç çıkmasını sağlamakta olası değildir. Bu nedenle günümüzde saç ekimi tüm dünyada en popüler tercih durumundadır. Saç ekimini yapmayı düşünenler bu konudaki bilgilerini genişletmek için birçok soru sormaktadır. Bunlardan birisi olan saç ekimi öncesinde saçların kesilmesi şart mıdır ve saçlarımı kendim mi kesmeliyim gibi sorular oldukça sorulmaktadır. Yapılacak saç ekimi işlemi için operasyon gününde saçlarınızın kesilmesi işlemi klinik tarafından yapılacaktır. Bu nedenle sizin saç kesme işlemini önceden yaptırmanıza gerek yoktur.

Saç ekiminde saçlarımı kestirmesem ne olur?

Saç ekimi doğal bir görünüm sağlaması ve başarılı sonuç vermesi gibi nedenler ile çok ilgi görmektedir. Belirli bir süre saç uzaması beklense de sonrasında saçların bir daha dökülmemesi sağlanabilmektedir. Bu nedenle de çok fazla tercih edilmektedir. Merak edilen saç ekimi öncesinde saçların kesilmesi şart mıdır sorusu yanında saçlarını kestirmek istemeyen kişilerde olabilir. Saç kesimi yapılacak operasyonun kolay bir şekilde yapılması için gereklidir. Ancak özel nedenlerinizin olması durumunda kesilmeden de yapılması mümkün olabilmektedir. Saç ekimi konusunda en başarılı hizmetleri İstanbul Hair Center olarak sizlere sunmaktayız. Merak edilen tüm sorularınızı yanıtlayarak en başarılı saç ekim işlemini gerçekleştirmekteyiz.

Bir cevap yazın