Saç Ekim İşlemi

Saçlar hem kadınlar hem de erkekler için önemli olarak görülür. Saçlara istedikleri şekli vermek ve bakımlı olmak için herkes çok fazla zaman harcar. Ancak erkekler saç dökülme konusunda sorun yaşayabilmektedir. Erkeklerin korkulu rüyası olarak görülen saç dökülmesi kısmı ya da genel bir sorun olarak karşılaşılabilir. Saçları dökülen erkekler buna çözüm olarak pek çok farklı seçenekle uğraşmaktadır. Ancak saçların azaldığı ya da tamamen döküldüğü alanlar ile ilgili olarak en kolay çözüm saç ekim işlemi olarak görülür. Oldukça popüler hale gelen saç ekimi ile ilgili olarak merak edilen pek çok soru işareti bulunur. Saç ekimi ağrılı bir işlem midir gibi sorular herkesin merak ettiği konulardır.

Saç ekimi nasıl yapılır?

Saç ekimi ağrılı bir işlem midir sorusunun cevabından önce saç ekiminin nasıl yapıldığı sorusunun cevabı verilmelidir. Saç ekim işlemi kişinin bedeninin ya da başının başka bir yerinden alınan saç ya da kılların azalan bölgeye ekilmesi şeklinde uygulanır. Saç ekim işleminden önce alınacak ve ekilecek yerlerin tespiti yapılır. Saç ekim işlemi cerrahi bir işlem olarak görülür. Cerrahi işlemin yapılabilmesi için de lokal anestezi uygulanır. Uyuşturulan bölge üzerinde iğne ve benzeri ekipmanlar ile ekim işlemi uygulanır. Bu şekilde gerçekleştirilen saç ekimi ağrı olmadan gerçekleştirilebilir. İstanbul Hair Center ile yapacağınız ekim işlemlerinde ağrı yaşamadan hafif bir sızı hissederek işlemler gerçekleştirilir.

Saç ekimi sonrasında nelere dikkat edilmelidir?

Saç ekimi ağrılı bir işlem midir sorusunun cevabını ağrısız işlemle alan kişilerin işlem sonrasında dikkat etmesi gereken bazı hususlar bulunur. Ekilen saçların etkili şekilde tutması için öncelikli olarak iki gün saça su değmemesi tavsiye edilir. Daha sonraki yıkama işlemleri için saçın ekili kısmına yumuşak hareketler ile yıkama yapılmalıdır. Yatarken ekim yapılan bölgenin üzerine yatmamak ve saçları havlu ile kurulamamak gerekir. Saç kurutma makinesi ile yapılan işlemde çok sıcak hava uygulamamak önemlidir. Şapka ve bere gibi saça baskı oluşturabilecek kıyafetler tercih edilmemelidir. Saç ekimi yapılan kişilerin bir ay kadar spor gibi yorucu etkinliklerden uzak durması gerekir.

Bir cevap yazın