Perkütan Kanal Yöntemi Nedir?

Saç ektirmeyi düşünüp biraz araştırma yapanların karşısına sıklıkla çıkan kavramlardan birisi peruktan kanal yöntemidir. Peki Perkütan kanal yöntemi nedir? Aslın bu, bir saç ekim yöntemi değildir. Saç ekimi işleminde saç köklerinin yerleştirileceği yuvaların oval olarak açılması işlemidir. Peruktan kanal açma yöntemi adı verilen bu işlem aynı zamanda peruktan teknik saç ekimi olarak da anılsa da hatalıdır. Perkütan kanal açma işleminin amacı saçların kök yapısına daha uygun kanal açılmasıdır. Bu sayede saç kökünün yapısına daha uygun saç ekimi yapılabilecek ve istenen başarıyı elde etme oranı daha da yükselecektir.

Perkütan kanal avantajları nelerdir?

Saç ekimi ile alakalı olan Perkütan kanal avantajları nelerdir? Bu uygulamaların avantajlarını şöyle sıralayabiliriz:

  • Peruktan kanal yöntemiyle yerleştirilen saç kökleri bulundukları yere tamamen yerleşir. Yerinden oynaması gibi bir durum söz konusu değildir.
  • Bu kanal yönteminde köklere zarar gelme ihtimali yoktur. Saç telleri saçlı bölgeden tutulup ekildiği için kökler herhangi bir zarar görmez.
  • Peruktan kanal uygulamalarının bir diğer avantajı iyileşme sürecinin çok hızlı olmasıdır. 2-3 gün içerisinde ekim bölgesinde iz kalmadan izler kapanır. Aşırı derecede izotonik sıvı kullanılmadığı için operasyon sonrasında yüzde ödem oluşumu oldukça azdır.
  • Perkütan kanal uygulaması ince bir işçilik gerektirir ve her seansta ortalama 1400 saç kökü çıkarılabilir. Standart saç ekimi için ortalama 2 günlük bir süre gerekir. Bu da son derece kısa bir zaman dilimidir.

Perkütan kanal kimlere uygulanır?

Pek çok avantajı bulunan ve oldukça rağbet gören Perkütan kanal kimlere uygulanır? Bütün saç ekim tekniklerinde temel kriter saç ekimi yaptıracak kişinin saç yapısıdır. Her tekniğin uygulama ve başarı oranı farklı olduğu için hangi tekniğin isabetli olacağı uzman bir doktor kontrolünden sonra kararlaştırılacaktır. İstanbul Hair Center olarak uzman kadromuz saç ekimi için yapılan müracaattan sonra gerekli testleri ve analizleri yapmakta, kişinin saç yapısına en uygun saç tekniğini belirlemektedir. Eğer saç nakli yapılacak bölgede saç kökleri tamamen ölmemişse pertükal kana kolayca uygulanmakta, yüksek başarı elde edilmektedir.

Bir cevap yazın