Kaş Ekimi İçin Belli Bir Yaş Aralığı Var mıdır?

Kaşlarının dökülmesinden şikâyetçi olanlar için en ideal çözüm kaş ekimidir. Peki, ya kaş ekiminde herhangi bir yaş sınırlaması var mıdır? Birçok kişi bu sorunun yanıtını merak etmektedir. O halde sizlere bu konuda net bir yanıt verebilir, kaş ekimi için kaç yaşında olduğunuzun bir önemi olmadığını söyleyebiliriz. Tabi eğer bu operasyon için engel teşkil eden önemli bir hastalığınız varsa o halde yaşınızın değil ama söz konusu durumumuzun uygulamanın önüne geçtiğinden bahsedebiliriz. Bir de kaş ekimi için bir önemi olmayan yaş aralığının ekim sonrası başarı için yani sonradan tekrar edebilecek dökülmeler için söz konusu olduğundan da söz etmek isteriz. Zira kaş ekiminde tercih edilen donör bölgesinin 25 yaşında bir genç ile 65 yaşında olan bir kişi ile aynı olmadığını tahmin edersiniz. Dolayısıyla da bu durum operasyon sonrasında yaşanabilecek dökülmeler üzerinde etkili olacaktır. Tabi bu noktada dökülmelerden kesin olarak söz edemeyiz. Örnek üzerinden gidecek olursak 65 yaşında olan bir kişi için kimi zaman dökülmeden söz edilemezken kimi zaman belli başlı dökülmelerden de bahsedebiliriz. Söz konusu dökülmeler yaşansa dahi operasyon öncesine kıyasla arada büyük fark olduğunu yani tek tük dökülme olasılığından söz ettiğimizi de belirtmek isteriz.

Kaş ekimine kimler başvurabilir?

Kaş ekiminde herhangi bir yaş sınırlaması var mıdır? Kaş ekiminden kimler faydalanabilir? Bu konuda belli bir yaş aralığı olmadığından bahsettik. O halde bu operasyonu kimlerin tercih ettiğine de değinelim. Kaşları olmayan, zayıf kaşlara sahip olan, yaralanma yahut farklı sebeplerden ötürü bölgesel dökülmelere maruz kalan ve dahası olarak sıralanabilecek hemen herkes bu operasyona başvurabilir.

Kaş nakli yaptıracağınız merkezin profesyonelliğine bakın!

Yukarıda kaş ekiminde herhangi bir yaş sınırlaması var mıdır? Sorusunun yanıtından ve dahası merak edilen birçok konudan söz edildi. Öyleyse son olarak, operasyonu yaptıracağınız merkezin seçimine değinelim. Zira operasyona yönelik başarılı sonuçlar elde etmek isterseniz cerrahlarını uzman kişiler arasından seçen ve yöntemlerinde bilimsellikten yana olan İstanbul Hair Center olarak aradığınız profesyonelliğin adresi olduğumuzu bilmeniz gerekir.

Bir cevap yazın